28 apr 2016
Coach met de M-factor
Motiveren van jeugdsporters is een kunst. Een kunst die je kan leren en waar je als coach bedreven in kan worden. Wees een coach met de M-factor.Wil jij dat jouw sporters met “volle goesting” naar je trainingen komen? Dan ben jij als coach hierin een sleutelfactor. Coaches met de M-factor weten hun spelers te prikkelen zodat die boven zichzelf uitstijgen.
Hoe kan ik als coach mijn M-factor verhogen?
Belangrijk dat je jouw sporters op de juiste manier motiveert. Het is essentieel dat je als jeugdcoach inspeelt op drie psychologische behoeftes. Namelijk behoefte aan autonomie, binding & competentie. Deze behoeftes vormen het ABC voor de coach met de M-factor.
- Autonomie: sporters hebben het gevoel zichzelf te mogen zijn in hun sportclub. Dit kan je realiseren door hen te laten meedenken en hen inspraak te bieden.
- Binding: sporters hebben een goede en warme relatie met hun medesporters en met jou als coach.
- Competentie: sporters hebben het gevoel dat ze de opdrachten die ze krijgen aankunnen. Ze voelen zich bekwaam en succesvol in hun sport.
Wie zijn de volksportcoaches?
- In trabol is meestal de kapitein (de voorman) de coach van zijn ploeg.
- De coach bij het ploegenkampioenschap van het BK staande wip of de coach van de Belgische ploeg tijdens het EK.
- De coach van een club-touwtrekploeg tijdens de competitie.
